[warsztat] Rynek pracy - STARTER

Godziny spędzone w bibliotece, dni  poświęcone na czytaniu notatek, tygodnie nauki i lata studiów… Wszystko to jest treścią przygotowania zawodowego, jednak, aby wejść na rynek pracy należy jeszcze postawić… kropkę nad ,,i”!

Jak możemy pomóc?

Oferujemy profesjonalne warsztaty dostosowane do potrzeb i zainteresowań zamawiającego. Każdy warsztat przygotowujemy starannie pod kątem potrzeb danej instytucji. Lista proponowanych zagadnień i jednocześnie konspekt przykładowych zajęć znajduje się poniżej, jednak może być on modyfikowany, skrócony lub poszerzony na życzenie klienta. Ostateczną treść warsztatu ustalamy po indywidualnej konsultacji z organizatorem.

Dla kogo?

Warsztat może być zamawiany przez szkoły średnie, uczelnie wyższe, instytucje zajmujące się aktywizacją zawodową różnych grup społecznych. Każdorazowo treść i forma warsztatów jest dostosowywana do charakterystyki danej grupy.

Forma

W zależności od liczby uczestników, spotkanie może mieć formę pogadanki (angażującej słuchaczy) lub warsztatu kładącego główny nacisk na aktywność uczestników. Każdy z uczestników otrzymuje materiały do indywidualnej pracy oraz skrypty o atrakcyjnej i przejrzystej szacie graficznej, prezentujące najważniejsze treści z warsztatów. W przypadku mniejszych grup możliwe jest przeprowadzenie warsztatu poszerzonego o treści związane z autoprezentacją (zachowania werbalne, niewerbalne, wywieranie wrażenia) i odnajdywaniem się w sytuacjach związanych z ekspozycją społeczną (w tym trening z kamerą).

Prowadzący

  • Agnieszka Słodkowska – praktyk HR, rekruterka z zawodu i zamiłowania, blogerka HR, mówca publiczny
  • Filip Kilanowski – adwokat z pasją, właściciel kancelarii adwokackiej, historyk, mówca publiczny

Czas i rezerwacja terminu

Czas trwania warsztatu jest zależny od treści i formy, które zostaną wybrane przez zleceniodawcę. Warsztat może być zrealizowany w ciągu dwóch tygodni od momentu ustalenia tematyki, formy i liczby uczestników.

Kontakt

Osoby zainteresowane zamówieniem warsztatu, zachęcamy do wysyłania zapytań na adres e-mail:
slodkowskaa@gmail.com

Koszt

Koszt warsztatów ustalany jest indywidualnie, zależy on od zakresu poruszanych treści, liczebności grupy, formy prowadzenia zajęć i innych. Przy dłuższej współpracy oferujemy preferencyjne ceny.

Proponowany plan warsztatów:

I CZĘŚĆ – Rekrutacja

  1. Siła pierwszego wrażenia…. CV i list motywacyjny
  2. Portfolio zawodowe – nie tylko dla artystów!
  3. Selekcja ogłoszeń – które ogłoszenie jest adresowane do mnie?
  4. Analiza ofert pracy – jakie pytania zada mi rekruter?
  5. Przygotowywanie się do rozmowy rekrutacyjnej (bo diabeł tkwi w szczegółach)
  6. Rozmowa rekrutacyjna – zachowania niewerbalne, ubiór, etykieta
  7. Eksponowanie mocnych stron i sukcesów
  8. Odpowiedzi na zaskakujące pytania
  9. Metody selekcji inne niż wywiad pogłębiony
  10. Backstage rozmowy rekrutacyjnej – zrozumieć rekrutera

II CZĘŚĆ – Prawo na rynku pracy

  1. Prawny kontekst procesu rekrutacji
  2. Różne rodzaje umów – zalety i niebezpieczeństwa
  3. Praca „na własnej działalności”
  4. Najważniejsze prawa i obowiązki pracownika
  5. Pracodawca – to co może i to, co powinien
  6. Gdy pracodawca nie wywiązuje się ze zobowiązań…
  7. Wypowiedzenie umowy o pracę – perspektywa pracownika i pracodawcy

8 komentarzy:

  1. Prawda taka, że młodzi ludzie nie mieliby złej sytuacji na rynku pracy, gdyby powszechne było kształcenie dualne - https://edunet-poland.pl/ksztalcenie-dualne/ . Wówczas praktycznie mieliby zagwarantowane zatrudnienie

    OdpowiedzUsuń
  2. Akurat teraz jest w miarę dobra sytuacja na rynku pracy. A i szkolenia są dostosowywane do potrzeb i często przybierają formę internetową jak chociażby szkolenia PPOŻ https://www.seka.pl/uslugi/szkolenia-i-uprawnienia-zawodowe/szkolenia-ppoz/ . Dobrze , że tak się dzieje

    OdpowiedzUsuń
  3. Też tak uważam. Sama pracę zmieniam i nie narzekam na ilość ofert, jest ich naprawdę sporo. Nowy pracodawca aktualnie skierował mnie na szkolenia bhp w Krakowie i będę mogła już pracę rozpocząć po tym

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo ciekawie napisany artykuł!

    OdpowiedzUsuń